Loo Kodukohvikute päev 2023

Loo Kodukohvikute päev 2023 toimub juba 19.augustil 2023.

Loo Kodukohvikute päevale saab registreerida kuni 17.august 2023.

Registreerimiseks täida ankeet, mida jagas Väino Haab ja mis asub SIIN

Viide eelmise aasta kodukohvikute lehele Facebook

Pilte eelmise aasta tegevustest näed Loo Kodukohvikute päev

Kohvikupidaja meelespea

1.     Mõtle läbi, miks sa kodukohvikut pead. Kandev idee võiks olla tutvumine naabritega ja kogukonna lähendamine.
2.     Sul võiks olla vahva ja eristuv kohvik, restoran või baar, mõtle läbi nii menüü ja tee prooviks samu toite endale suve jooksul. Kaalu, kas keegi sõpradest või pereliikmetest võiks sind aidata. Planeeri kõik detailideni läbi ja miks mitte  lisada toredad ja haakuvaid lisategevusi- käsitöö, muusika, teise käe turg, tegevused lastele. Tore kui sul oleks ka vähemalt üks soolane põhiroog, sest inimesed jaksavad süüa vaid mõne koogi ja piruka ning tulevad ikka tühja kõhuga. Mõtle ka poolikute portsude peale, sest siis saavad inimesed säilitada ruumi ka teiste põnevate kohvikute roogade tarvis.
3.     Ole nähtav! – paigalda oma tänava mõlemasse otsa infoviit ja pane väravale info (nimi, ajakava, menüü).
4.     Vahetusraha – hangi kindlasti vahetusraha, nii münte kui suuremaid eurosid.
5.     Kätepesu – hoolitse, et inimestel oleks võimalus käsi pesta!
6.     Tualett – sildista või lisa viidad, et inimene saaks kasutada vajadusel, püüame saada aleviku vahle lisa wc projektirahast (märgime kaardile).
7.     Istumine – kui kohvikut külastab ca 4 h jooksul näiteks 80 inimest ja igaüks viibib kohvikus ca pool tundi, siis võiks olla sul vähemalt ca 15 kohta kohvikus, alati võib olla ka rohkem. Kui toole nii palju pole,  mõtle loovalt ja säti maha piknikutekid, matid, kaltsuvaibad vms.
8.     Hinnasildid- mõelge, et teil oleks kõikidel kaupadel hinnasildid, võiksite need enne valmis teha ja need võiksid olla ju teie kohvikuga haakuvas stiilis ning ühtsed, miks mitte kogu tervikuga– see hakkab hästi silma.
9.     Mõtle, kas tahaksid, et sul oleksid vahvad linad või lillevaasid laudadel või mõned muud kaunistused, mis loovad elegantse terviku ja meeleolu. Võib-olla riietute hoopis ise samas stiilis – põlled, peakatted vms.
10.  Kas tahaksid, et sinu kohvikus on lisaks mõnusale suminale ka tore taustamuusika, kuid kindlasti viks ja vaiksemapoolne.
11.  Mõtle läbi, kuhu saavad külastajad prügi panna mugavalt, et see ei on nähtav, kuid ei sega ega lenda minema.
12.  Kas sul on neljajalgseid sõpru, toimeta nii, et looma-armastajad oleksid õnnelikud, aga ka need, kes loomi pelgavad, ei jätaks sinu kohvikut külastamata.
13.  Mõtle, kas sinu hoovi on hea tulla jalgrattaga, loo võimalus, kuhu nad saaksid hoovis panna jalgrattad, sest me propageerime jalgratastega tulemist.
14.  Katsu oma auto panna garaaži või parkida nii, et su hoovis oleks võimalikult palju ruumi. Hea kui ka aia taga on natuke ruumi parkimiseks neile, kes kaugemalt tulevad. Võib-olla õnnestub isegi naabri aeda oma auto sokutada, kes kohvikut ei pea, et sul oleks enam ruumi. Kodukohvikute kaardil on ka mõned üldkasutatavad parkimiskohad ja soovitused, kuhu võiks auto jätta.
15.  Mõtle ka plaanile B- kui vihma peaks tibutama, kas sul on kohvikuletile mõni telk või külastajate jaoks mõni varjualune. Või kui on külmem, kas sul on bleede või soojendeid.
16.  Hinnastamise skeem – mõtle läbi, kas su eesmärk ole pelgalt teenida kohvikult või on olulisem ikkagi tegemise rõõm ja kogukonnaga tutvumine, kuid siiski pead ots-otsaga kokku tulema.
17.  Kutsu oma sõpru ja tuttavaid kindlasti, keda suve jooksul kohtad, räägi alati kohvikupäevast, sest suust-suhu reklaam on kõige usaldusväärsem. Jaga infot Facebookis ja saada flaierid e-postiga sõpradele, kes ei toimeta Facebookis ja keda sa ei pruugi näost-näkku kohata.
18.  Mõtle, et sul oleks piisavalt sõpru või pereliikmeid abis (kes aitab küpsetada, kes peseb kandikuid, kes koristab jooksvalt musti nõusid jne.). Samuti kaalu, kas saad toiduaineid piisavas koguses hoiustada või äkki küsid naabritelt külmkapi vms. abi.
19.  Anna oma naabritele teada, et sinu hoovis on kodukohvik sel päeval ja hoiata, et nende aiatagusele mururibale võivad mõned oma auto parkida. Palun neil olla sel päeval tolerantsed.
20.  Sõbralikkus – olge kindlasti sõbralikud, kui midagi puudu tuleb või viltu veab, aga jäägem sõbralikeks, kuid püüdkem diskreetselt olukord lahendada. Olgu kõigil hea tuju.
21. Vaata, et hoov oleks korras, muru niidetud ja väiksematele lastele ohtlikud esemed ehk varju pandud.
22. Peale üritust  ja ka päeva jooksul või isegi enne, võiksime jagada emotsioone, kogemusi ja pilte. Tehke kindlasti fotosid oma toidukatsetustest suve jooksul, paluge, et keegi fotografeeriks Teie kodukohvikut, miks mitte ka kodutänavat, siis on hea teha pildigaleriid ühes tänu-postitusega. Korraldaja püüab leida ka ühe fotograafi, kes külastab kõiki kodukohvikuid.
Ilusat sündmust!

Küsi julgelt, kui vajad rohkem infot!

Related Posts