Jõelähtme vallavalitsus kaotas taaskord kohtus!

Jõelähtme vallavalitsus ühelt poolt võitleb kohtus, et ehitisi ja rajatisi, mis on ebaseaduslikult (valla nõusolekul) ehituskeeluvööndisse rajatud ei tuleks lammutada vaid pigem leida lahendusi nende säilitamiseks kuid teatud isikute puhul teeb ettekirjutuse aiamaja, kasvuhoone, kiviplaatidest raja, aiavundamendiga aia, kuivkäimla ja muldkeldri lammutamiseks.

Seejärel jooksutab inimesi ca 3 aastat mööda kohtuid kuniks Riigikohus otsustab 21.november 2022, et vald on taaskord eksinud ja mõistab vallarahva (valla eelarvest) välja 6024 EUR menetluskulusid ning tühistab valga õigusvastase ettekirjutuse. Lisaks sellele on maksumaksja maksnud kinni valla juristide 3 aasta jooksul tehtud töö seoses üsna arusaamatu tegevuse eest.

Igaüks saab siinkohal ise otsustada, kas valla ametnike kasutatakse tööriistadena ebasobivate isikute kiusamiseks/karistamiseks või on selline vastuoluline käitumine normaalne?! Sellistest juhtumistest vald ise oma kodulehel ei kirjuta.

Kohtuotsuse tekst tervikuna loetav allpool: otselink otsusele: https://www.riigiteataja.ee/kohtulahendid/fail.html?fid=326567815

Related Images:

Related Posts